Arşiv

ARCH 501 Öğrenci Projeleri / Can Çinici Grubu
Grup, İstanbul-Maslak bölgesinde belirlenen arazinin çevresinin analizi ve arazi üzerinde inşa edilmesi planlanan karışık işlevli -mixed-use- yapı grubunun tasarımını konu edinmiştir.
...
detay
ARCH 501 Öğrenci Projeleri / Emre Arolat Grubu
İstanbul – Şişli / Çağlayan bölgesindeki yaklaşık 22.000 m2 büyüklüğündeki boş arazi üzerinde inşa edilmesi planlanan karışık işlevli -mixed-use- yapı grubu ile çevresine ilişkin tasarımının yapılması bu grubun konusudur.
I. Program, Büyüklükler ve İmar Koşulları Şişli Kompleksi projesinin programı hazırlanırken...
detay
ARCH 501 Öğrenci Projeleri / Mehmet Kütükçüoğlu-İhsan Bilgin Grubu
Karanfilköy Kentsel Dönüşüm Projesi: Karanfilköy, Levent-Etiler aksıyla TEM Otoyolu'nun Levent bağlantısı arasında konumlanan ve İstanbul’da orijinal haliyle varlığını sürdüren son gecekondu bölgelerinden biri. Bu bölgenin kentsel dönüşümü, Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Atölyesi'nde Mehmet Kütükçüoğlu ve İhsan Bilgin'in ortaklaşa yürüttüğü grubun konusu oldu. Kentsel dönüşüm konusunda deneyimli kent plancısı Faruk Göksu'nun danışmanlık yaptığı grupta 7 adet proje üretildi.
Gecikmiş Farkındalık İhsan Bilgin Türkiye, modernleşme sürecinin kendine özgü fenomenleri...
detay
BİLGİ-MİMARLIK 501 Atölyesi Tokyo Grubu
Dünyanın başlıca mimarlık buluşmalarından olan Venedik Mimarlık Bienali'nin bu yıl onuncusu düzenlendi. Şehirler, Mimarlık ve Toplum başlığı altında düzenlenen ve dünyanın öncü mimarları ile kuramcılarına konferanslar ve sergiler aracılığıyla ev sahipliği yapan bienalin direktörü R. Burdett bu yıl ilk defa bienalin açılışıyla başlayıp iki ay sürecek bir öğrenci atölyesi düzenlenmesine öncülük yaptı.
Bu atölyeye İtalyan mimarlık okullarının dışında dünyanın en tanınmış mimarlık okulları (Harvard GSD...
detay
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı - santralistanbul T: +90 (212) 311 50 00 - E-posta: mimarlik@bilgi.edu.tr