Arşiv

ARCH 504 Öğrenci Projeleri / Mehmet Kütükçüoğlu Grubu
Marmaray projesinin gerçekleşmesiyle beraber Yenikapı İstanbul ile çevresini birbirine bağlayan en önemli ve yoğun nokta haline geleceği öngörülmektedir.Öte yandan da projenin bulunduğu alanın eski bir liman bölgesinde olması arkeolojik açıdan, tarihi yarımadanın bağlamı içinde düşünüldüğünde de kent açısından yeni promlematikleri beraberinde taşımaktadır.Atölye tüm bu problemleri bütüncül bir biçimde tanımlamaya çalışarak konuyu ele almıştır.
Marmaray'ın da hizmete girmesi ile birlikte Yenikapı, İstanbul'un en hareketli transfer noktası hali...
detay
ARCH 504 Öğrenci Projeleri / Han Tümertekin Grubu
Levent bölgesinde, Eski Karayolları Müdürlüğü'nün arazisine çok işlevli yapı tasarımı ele alınmıştır.
...
detay
ARCH 504 Öğrenci Projeleri / Can Çinici Grubu
Yol ve yol yapıları bu grubun dönem içindeki çalışma konusudur.
...
detay
ARCH 504 Öğrenci Projeleri / Arif Suyabatmaz Grubu
Galata bölgesinde; "Cruise" gemileri ile gelen turistlerin ve İstanbulluların yirmidört saat boyunca kullanabilecekleri, otel, lokantalar, barlar, atıştırma noktaları, her tür turistik eşya mağazaları,alışveriş merkezleri, büro katları, sergi ve fuar alanları, müze, otoparklar ve daha bir çok satış noktası’ndan oluşan, İstanbul’un çağdaş gelişimini yansıtan uluslararası bir “Cruise Limanı ve Turizm Kompleksi”.
Proje yeri hakkında: Karaköy’den Kabataş yönüne doğru uzanan 1.2 km’lik mesafeyi...
detay
ARCH 504 Öğrenci Projeleri / Emre Arolat Grubu
Kağıthane ilçesinde;bölgede yakın gelecekte gerçekleşmesi beklenen değişim göz önünde bulundurularak çok işlevli yapı gurubunun tasarımı konu edilmiştir.
...
detay
Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü Değerlendirme Projesi Ulusal Fikir Yarışması
17 Nisan 2007 tarihinde ilan edilen "Kent düşleri" kapsamında TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü Değerlendirme Projesi Ulusal Fikir Yarışması'na Türkiye ve KKTC'de okuyan mimarlık lisans ve yüksek lisans öğrencileri katıldı.
16 Kasım 2007 tarihinde teslim edilen projeler 24 Kasım 2007'de jüri tarafından değerlendirildi. Yük...
detay
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı - santralistanbul T: +90 (212) 311 50 00 - E-posta: mimarlik@bilgi.edu.tr